Sem vložte podnadpis

RD Kittsee 5

Plánujete stavať dom na kľúč v Bratislave alebo v Rakúsku? My to robíme takto:


Streda 26.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 74"

Priemerná denná teplota 8° C

Postup vykonaných prác:

- montáž podlahového vykurovania hosťovská izba, kúpeľňa 1, detská izba, spálňa


Pondelok 24.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 72"

Priemerná denná teplota 8° C

Postup vykonaných prác:

- montáž tepelnej izolácie podláh

- montáž dilatačného obvodového pásu

- montáž rastrovanej fólie pre podlahové vykurovanie


Štvrtok 13.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 68"

Priemerná denná teplota 9° C

Postup vykonaných prác:

- kontaktné protipožiarne zateplenie stien garáže 

- hlavný hrubý rozvod vody (plasthliník) úžitkovej vody (plasthliník), vykurovania (uhlíková oceľ) a solárneho systému (meď) 

- čistenie 


Streda 12.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 67"

Priemerná denná teplota 9° C

Postup vykonaných prác: 

- montáž kontaktného, protipožiarneho, zateplovacieho systému stien garáže minerálnou vlnou

- dovoz a naskladnenie materiálu pre nasledujúcu etapu - hrubé rozvody zdravotechniky, vykurovania, solárneho systému a úžitkovej vody


Utorok 11.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 66"

Priemerná denná teplota 9° C

Postup vykonaných prác: Deviaty deň sme sa venovali hrubému omietaniu stien. Finále klope na dvere. Posledná prišla na rad garáž. Osadili sme rohové a omietacie lišty, pripravili podklad a strojovo omietli. Zostávajú posledné dni na kompletné vyčistenie a prípravu pre ďalšiu etapu - prívodné rozvody vykurovania, izoláciu podláh a podlahové vykurovanie. 


Pondelok 10.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 65"

Priemerná denná teplota 4° C

Postup vykonaných prác: Omietli sme posledné miestnosti v rámci interiéru domu. Zostáva nám už len garáž. Podlahy ďalších izieb boli vyčistené. Odliepali a čistili sme aj okná. Demontovali sme omietacie zátky krabíc elektra a finálne očistili pre pohodlnú montáž zásuviek a vypínačov, ktoré sa budú montovať po finálnej stierke a vymaľovaní stien.


Piatok 07.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 64"

Priemerná denná teplota 4° C

Postup vykonaných prác: Dnes sme aplikovali strojovú vápenno-cementovú omietku do kúpelní 1 a 2. Do vlhkého prostredia sa neodporúča sadrová omietka, vzhľadom k jej náchylnosti k poškodeniu vplyvom vlhkosti. Preto vždy aplikujeme do vlhkých miestností vápenno-cementovú omietku. Pokračovali sme aj v čistení podláh v miestnostiach, ktoré sú finálne omietnuté.


Štvrtok 06.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 63"

Priemerná denná teplota 4° C

Postup vykonaných prác: 63. realizačný deň stavby rodinného domu, sme opäť pokračovali v aplikácii sadrových omietok. Dnes sme omietali obývaciu izbu, komoru, chodbu a kuchyňu.


Streda 05.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 62"

Priemerná denná teplota 4° C

Postup vykonaných prác: 62. realizačný deň stavby rodinného domu, sme pokračovali v aplikácii sadrových omietok. Dnes dostali "oblečenie" hosťovská izba, šatník, spálňa a bola dokončená chodba nočnej časti domu.


Utorok 04.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 61"

Priemerná denná teplota 5° C

Postup vykonaných prác: 61. deň realizácie stavby rodinného domu Kittsee 5, Rakúsko sme začali dovozom a prípravou strojovej omietačky. Málokedy sa stáva že omietačka funguje správne ihneď po jej zapojení a spustení. Dnes pri nás stála šťastena a okrem slabšieho ističa v stavebnej rozvodovej skrini nevznikli žiadne komplikácie. Elektrikár vymenil 24 A istič za silnejší 32 A. Už nám nič nebránilo zahájiť samotnú aplikáciu sadrovej omietky na steny izieb 1, 2 a chodby nočnej časti domu. Inštalatér ZTI mal dnes na starosti prípravu rozvodov v kúpeľni 2, technickej miestnosti a v garáži.


Pondelok 03.02.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 60"

Priemerná denná teplota 8° C

Postup vykonaných prác: Montáž omietacích rohovníkov a omietacích líšt. Príprava pre osadenie púzdra JAP zásuvných dverí.


Štvrtok 30.01.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 59"

Priemerná denná teplota 10° C

Postup vykonaných prác: Potiahnutie sklotextilnej mriežky na spoje rôznych konštrukcií (betón-tehla). Montáž omietacích rohovníkov. Montáž omietacích líšt. Príprava pre rozvod zdravotechniky.


Streda 29.01.2020 Dom Kittsee 5, Rakúsko

"Realizačný deň 58"

Priemerná denná teplota 5° C

Postup vykonaných prác: Príprava stavby Kittsee 5, na realizáciu etapy "Hrubé omietky". Odstránenie prachu z múrov. Naskladnenie materiálu. Zakrývanie okien fóliou. Penetrácia múrov. Nanesenie adhézneho mostíka na betónové konštrukcie. Osadenie skríň pre rozdeľovače podlahového vykurovania. Zriadenie personálnej miestnosti.